Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!
Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl

Galeria

 

W gminie Rudnik co chwilę ktoś znajduje niewybuch. Na razie nikt nie ucierpiał z tego powodu, ale szkoła i samorząd dmuchają na zimne. We wrześniu 2005 r. rozpoczęto Akcję Młody Saper 2005.
Jest to jedyne przedsięwzięcie w Polsce. Dzieci bawiąc się w saperów, uczą się co robić w razie natrafienia na np.: stary pocisk moździerzowy.

Szukanie

To właśnie działający w Brzeźnicy  Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” i Urząd Gminy postanowiły uświadomić dzieciom niebezpieczeństwa wiążące się z niewypałami.
W ramach akcji „Młody Saper 2005” UKS nawiązał kontakt z Policją, Strażą Graniczną oraz saperami z I Pułku Specjalnego w Lublińcu.

18 listopada 2005r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźnicy odbył się turniej gimnazjów i szkół podstawowych z gminy Rudnik, Babic oraz Raciborza o tytuł młodego sapera, który jest częścią Akcji Młody Saper 2005.
Zawody składały się z krzyżówki i testu na temat wiedzyo wojsku i zasad udzielania pierwszej pomocy, a także ćwiczenia w terenie.

W przeprowadzeniu akcji pomagali saperzy z Lublińca, przygotowali teren z zakopanymi fragmentami rozbrojonej, a więc zupełnie niegroźnej amunicji. Dali uczniom wykrywacze metali i polecili im odnaleźć jak najwięcej zakopanego złomu w wyznaczonym czasie.


Wcześniej zapoznali uczniów z praca sapera. Ważnym elementem akcji była również pogadanka jak odróżnić niewybuch od innych metalowych elementów. Na zakończenie saperzy zorganizowali pokaz obrazujący jak niebezpieczne są niewypały.

Pokaz

Pokaz pirotechniczny zrobił wrażenie nie tylko na uczestnikach, ale również na opiekunach i nauczycielach biorących udział w konkursie.

Razem

Klasyfikacja:

w kategorii szkół podstawowych  -
  • I miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzeźnicy.
  • II miejsce szkoła Podstawowa w Rudniku.
  • III miejsce Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu.

w kategorii Gimnazjum -
  • I miejsce Gimnazjum w Grzegorzowicach.
  • II miejsce Gimnazjum w Rudniku.
  • III miejsce Gimnazjum w Szonowicach.