galeria

 

 

saper 16

Kolejny raz działający w Brzeźnicy  Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł”  postanowił uświadomić dzieciom niebezpieczeństwa wiążące się z niewypałami. W ramach akcji „Młody Saper 2016” UKS nawiązał kontakt z Policją i I patrolem saperskim z 6 Batalionu Desantowo-Szturmowego w Gliwicach. Przedsięwzięcie dofinansowano z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej i Urzędu Gminy Rudnik.

Więcej…

galeria

 

 

marsz 16

 

29 września 2016 r. Uczniowski Klub Sportowy "Orzeł" działający przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźnicy zorganizował XIII Marsz Sprawnościowo – Obronny szlakiem  abp. Józefa Gawliny.
W marszu wzięły udział: drużyny ze szkół podstawowych  i gimnazjów z Gminy Rudnik, Raciborza oraz Łan (woj. opolskie).

Więcej…

galeria

 

 

saper 15

Pomimo upływu wielu lat po wojnie na naszym terenie dość często działają  saperzy. Są wzywani nawet kilkadziesiąt razy w ciągu roku. To właśnie z tego powodu akcja Młody Saper organizowana co roku w naszej szkole naprawdę ma sens.

Więcej…

galeria

 

 

marsz 15

25 września 2015 r. Uczniowski Klub Sportowy "Orzeł" działający przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźnicy zorganizował XII Marsz Sprawnościowo – Obronny szlakiem  abp. Józefa Gawliny. W marszu wzięły udział: drużyny ze szkół podstawowych  i gimnazjów z Gminy Rudnik, Raciborza oraz Łan (woj. opolskie).

Więcej…

galeria

 

 

saper 14

 

Na naszym terenie saperzy działają dość często. Są wzywani nawet kilkadziesiąt razy w ciągu roku. To właśnie z tego powodu akcja Młody Saper organizowana co roku w naszej szkole naprawdę ma sens.  Chcemy podnieść świadomość młodych ludzi na temat takich zagrożeń, wyjaśnić czym są niewypały i niewybuchy, poinformować jak należy się zachować, gdy taki podejrzany przedmiot znajdziemy. 3 października 2014 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźnicy odbył się turniej gimnazjów i szkół podstawowych z gminy Rudnik oraz Raciborza o tytuł młodego sapera, który jest częścią Akcji Młody Saper 2014 zorganizowanego przez UKS „Orzeł” przy współpracy z Urzędem Gminy w Rudniku i pod patronatem Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej.

Więcej…

Więcej artykułów…