Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!

Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl 

 

galeria

Erasmus 2020 01

 

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyły się Dni Erasmus +. Z tej okazji przedsięwzięliśmy szereg działań upamiętniających to święto. Wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego w danym przedziale czasowym. Szkoła od 2019 r. prężnie współpracuje w 4 krajami partnerskimi w projekcie – European Cultural Heritage to Develop LITERACY SKILLS, a już w grudniu tego roku przystępuje do kolejnego projektu związanego z wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas lekcji, pozyskując tym samym kolejne środki na rozwój placówki.

Dni Erasmus + to wydarzenie promujące udział naszej placówki w programie Erasmus+. Podczas pierwszego spotkania, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości dotyczące Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich. Obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne, wysłuchali prezentacji wspartej kolorowymi wystawami oraz odśpiewali wspólnie hymn Unii Europejskiej w czterech językach. W kolejnym dniu uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o ERASMUS + . Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o krajach partnerskich programu Erasmus+ oraz rozwijanie świadomości europejskiej wśród uczniów. 2-osobowe drużyny mogły wykazać się swoją wiedzą na temat 4 krajów partnerskich programu, rozwiązując zadania konkursowe sprawdzające m. in.: znajomość map konturowych, flag narodowych, godeł, stolic, ważniejszych dat historycznych, informacji ogólnych i ciekawostek, charakterystycznych symboli, tradycyjnych potraw, strojów ludowych, znanych i sławnych ludzi, umiejętności rozpoznawania ciekawych budowli i atrakcyjnych miejsc z prezentowanej fotografii, jak również szczegółów dotyczących prezentowanych zabytków. Ostatni dzień naszych spotkań to dzień erasmusowskich zmagań sportowych. Mimo, że pogoda nie dopisała i wcześniej zaplanowany bieg nie mógł się odbyć, zostały zorganizowane zawody sportowe w szkole. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsza była świetna zabawa. I udało się. Na koniec rozdano nagrody, których sponsorem są EKO-OKNA S.A. oraz sołtys wsi Brzeźnica. Uwieńczeniem dni była zabawa z balonami w kolorze niebieskim na których dzieci wypisały nazwy krajów partnerskich. Podczas wszystkich dni dominował kolor niebieski jako kolor flagi Unii Europejskiej. Koordynatorami wydarzenia były Agnieszka Kornas – Zuber oraz Marzenna Mruk- Otulak.