galeria

w czechy 18

27 lutego br. 45 osobowa grupa dzieciaków, rodziców i nauczycieli po raz kolejny wybrała się za granicę do znajomych do Czech w Nowym Jiczinie w ramach projektu pt: "Poznajmy się!”, w ramach programu INTERREG V A-Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Silesia 2014-2020.

Tam zostali ugoszczeni w przedszkolu, dzieci mogły się pobawić a dorośli zwiedzili placówkę. Spacerem przeszli do teatru na przedstawienie "O kiju samobiju" w języku czeskim i polskim. Wszystkim się podobało. Kolejnym punktem spotkania był pyszny obiad, a potem szaleństwo na lodzie. Na początku nasze dzieci stawiały pierwsze kroki na lodzie, podobnie jak dzieci czeskie. Po dłuższej chwili już jeździły samodzielnie i brały udział w zabawach przygotowanych przez trenerów. Zobaczyli również wspaniały pokaz jazdy figurowej. Po trudach każde dziecko otrzymało odznakę oraz słodki poczęstunek. I nastał czas powrotu do domu, zmęczeni ale uśmiechnięci. Strona czeska ugościła nas bardzo serdecznie. Teraz czekamy na nich u nas, już za 3 tygodnie! Wyjazd bardzo nam się podobał! Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt projektu dla strony polskiej to 15 556,88 Euro.

 Filmik z naszego pobytu można obejrzeć pod adresem: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000011883/skolka-maj-pokracuje-v-evropskem-projektu
E.R.