Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!
Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl

bibl19 w1

28 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Hej, przygodo!”.

Tym razem uczestnicy z całej Polski zmierzyli się z literaturą przygodową. Ilustracje, prace komputerowe, pacynki i kukiełki nawiązywały m.in. do książek Astrid Lindgren („Pippi Pończoszanka”, „Emil ze Smalandii”), „O psie, który jeździł koleją” czy „W 80 dni dookoła świata”. Wśród bohaterów najczęściej pojawiał się: Harry Potter, Scooby Doo, Bolek i Lolek, Sherlock Holmes, Pan Kuleczka czy Rumcajs. Na konkurs wpłynęło 471 prac. Oprócz Raciborza i powiatu raciborskiego, prace nadesłano także z Olsztyna, Lęborka, Lublina, Płocka, Gryfina, Białej Podlaskiej, Zduńskiej Woli, Żor, Nowego Targu, Chełma, Gorzyc k/Sandomierza, Warszawy, Koszalina, Brzeźna Szlacheckiego (woj. pomorskie), Dolaszewa (woj. wielkopolskie), Bielska-Białej i Dłutowa (woj. łódzkie). Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Wśród nagrodzonych nie zabrakło przedstawicieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy! Więcej oraz wyniki w artykule https://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/77810-hej--przygodo--w-bibliotece-rozstrzygnieto-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-

 

bibl19 w2