Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!
Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl

galeria

slodziaki 18

W naszej szkole we wrześniu i październiku miał miejsce cykl spotkań, podczas których wychowawcy czytali najmłodszym książkę o przygodach przyjaciół z lasu. 16 października 2018r. był szczególnym dniem. Zbiegły się dwie uroczystości: Dzień Nauczyciela i Obchody Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole, który stał się okazją do zaproszenia naszych najmłodszych uczniów do podróży w świat literatury dziecięcej.

Wychowawcy klas I-III ze swoimi pociechami przy pięknej jesiennej dekoracji przypominającej las, wykonanej przez uczniów i nauczycieli, ozdobionej pracami plastycznymi i naturalnymi okazami (szyszki, żołędzie, grzyby) z pomocą maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie prowadzili zajęcia z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej "Gang Słodziaków". Tego dnia uczniowie w towarzystwie przedszkolaków, uczniów starszych klas, rodziców i nauczycieli naszej szkoły poznawali kolejne przygody przyjaciół z lasu. Pani Dyrektor wraz z rodzicami i uczniami klas IV-VI głośno czytali na zmianę  o przygodach : lisa Lucka, jeża Jerzyka, sowie Zosi, bobrze Borysie i zajęczycy Zuzi. Bohaterowie opowiadań nie pozwolili na nudę. Po przeczytaniu kilku opowiadań przyszła pora na zabawę. Zorganizowaliśmy zawody sportowe z wykorzystaniem sprawności fizycznych nowych przyjaciół. Były biegi jak ryś Rysio. Budowa tamy z klocków jak bóbr Borys. Skoki w dal jak potrafi to zajęczyca Zuzia, zbieranie żołędzi jak jeżyk Jerzy oraz przejście po ławeczce jak sprytny lis Lucek. Po zawodach wróciliśmy na kolejną część głośnego czytania. Poznaliśmy przygody rysia Rysio, które przeczytała nam pani Teresa (zaproszony gość). Tym razem przeszliśmy do sali przedszkolaków, aby i oni cieszyli się, że u nich czytamy książki. Odbiorcami głośnego czytania w naszej szkole w tym dniu było ponad 63 osoby. Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci wszystkich do czytania książek. Pamiętajmy, że czytanie rozwija, wzbogaca słownictwo i wiedzę oraz pobudza wyobraźnię. Niech czytanie stanie się nawykiem i przyjemnością! Na zakończenie wspólnie zaczęliśmy tworzyć własne historie Gangu Słodziaków! Dziękujemy pani Janinie i pani Celinie za wspaniałą zabawę z Gangiem Słodziaków!