Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!
Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl

k religijny 19

26 kwietnia nasza szkoła była współorganizatorem XI Rejonowego Drużynowego Konkursu Religijnego "Na drodze Cię, Jezu spotykam" pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego i Wójta Gminy Rudnik. Konkurs odbył się we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rudniku (Daniela Stiebler).

W tym roku spotkało się 13 drużyn, które tworzą uczniowie kl. IV-VI z powiatu raciborskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV: Kryspin, Szymon i Martyna pod opieką p. Eweliny Marek. Tegorocznym tematem była umiejętność posługiwania się Pismem Świętym. Szczególnym gościem był ks. dr Marian Obruśnik, biblista, który przybliżył uczestnikom świat Biblii podczas przerwy między kolejnymi etapami. Pierwszy etap obejmował indywidualny test – uczestnicy korzystali z Pisma Św. Po podsumowaniu punktów wszystkich drużyn do finału zostały zakwalifikowane drużyny: SP Nędza, SP Krzyżanowice, SP Gamów, SP15 Racibórz i SP 18 Racibórz. Pozostałe drużyny zasiadły na widowni, ale również walczyły o 6. miejsce, które po rywalizacji otrzymała SP z Rudnika. Najlepsze drużyny otrzymały kolorowe koszulki, a ich zadania obejmowały: układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówki, odpowiadanie ustne na pytania, uzupełnianie tekstów, szukanie w Piśmie Św. tradycyjnym książkowym oraz na Internecie, gry komputerowe itd. Po świetnej zabawie, zwycięską drużyną została Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu w składzie: Zofia J, Karol J i Julia H. (katecheta – Krzysztof Jasita), pozostałe miejsca:
2 miejsce – SP Krzyżanowice,
3 m. – SP 18 Racibórz,
4 m. - SP Gamów,
5m. – SP Nędza.
Pozostałe szkoły, które uczestniczyły w konkursie to:
SP1 Racibórz,
SP4 Racibórz,
ZSP Brzeźnica,
SP Grzegorzowice,
SP Szonowice,
SP Tworków,
SP Rudnik oraz Miłośnicy Pisma Św.
Główną nagrodą było Pismo Św. na pendrive, Quiz komputerowy, zestaw filmów biblijnych, filmy na lekcję religii, gra planszowa oraz nagrody indywidualne dla uczestników
Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Raciborskiego, Wójta Gminy Rudnik oraz wielu sponsorów anonimowych, którym bardzo dziękujemy za coroczne wsparcie. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy pomagali przy przeprowadzeniu konkursu.
Maria Koloch

Dziękujemy p. Koloch za ogrom pracy włożony w realizację tego przedsęwzięcia!

E.R.