galeria

 

 

projektor 13

Jak szybko mija czas! Już zakończyliśmy zajęcia wakacyjne w ramach akcji Wolontariat Studencki - Projektor. Celem projektu "Zabawa i Nauka" realizowanego w Brzeźnicy było okrywanie przez dzieci własnych możliwości twórczych, kształtowanie sprawności manualnej oraz koordynacji ruchowej, a także poznawanie nowych technik pracy.

Więcej…

Od 15 lipca studenci w ramach akcji Wolontariat Studencki - Projektor po raz pierwszy przyjadą do Brzeźnicy, by prowadzić zajęcia wakacyjne dla dzieci. W ofercie projekt "Zabawa i Nauka" z zakresu plastyki, zabaw integracyjnych i sportowych. Projekt trwać będzie 5 dni - do piątku. Serdecznie zapraszamy uczniów. Projekt realizowany jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

galeria

 

 

z roku 13

27 czerwca uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim odebrali nagrody Wójta w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku na uroczystej Gali Najlepszych. Natomiast 28 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2012/2013.

Więcej…

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2013”. Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, w oparciu o materiały udostępnione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrzynych. W tym roku odbędą się również dwa konkursy. Od 1 czerwca w ramach akcji prowadzony jest konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży "Moje Bezpieczne Wakacje 2013" oraz Informatyczny - Interaktywny Produkt IT - Patronat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestnicy mogą w nich wygrać niepowtarzalne nagrody. Jedną z głównych nagród jest rejs statkiem szkoleniowym NAWIGATOR XXI Akademi Morskiej!- szczegóły na stronie: BezpieczneWakacje.pl  (zakładka Konkurs).
BezpieczneWakacje.pl – to mogą być wakacje Twojego życia!

Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom składam podziękowanie za wzięcie udziału w akcji Dzień dobrych uczynków. Tegoroczny dzień to zbiórka na doposażenie szkoły w Mozambiku. Na sprzęt sportowy dla dzieci w Mozambiku zebraliśmy 488,50 zł. S. Ancilla w dowód wdzięczności skierowała do nas list i dziękuje słowami „Bóg zapłać!”. Obecnie siostra misjonarka poleciała przekazać nasz dar. Nasi uczniowie otrzymali małe pamiątki – „piłeczki”.
M.K.

d matki 13

23 maja 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Od rana trwały ostatnie przygotowania do tej wspaniałej uroczystości. Wreszcie próg przepięknie udekorowanej klasy przestąpiły Kochane Mamy. Na początek popis swoich umiejętności przedstawiły przedszkolaki pod okiem Sabiny Mikołajczyk, następnie część wyreżyserowana przez Celinę Jurczyszyn i Janinę Titarenkow w której wystąpili uczniowie klas I – III. Uczniów klas IV-VI przygotowała Bożena Herman-Nowak. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali repertuar w języku angielskim i języku niemieckim pod okiem Agnieszki Kornas - Zuber i Barbary Sawiny. Oprawą muzyczną zajęła się Joanna Maksymowicz.

Więcej…

Więcej artykułów…