galeria

 

22 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2010/2011. Na akademii wyróżniliśmy najlepszych uczniów naszej szkoły wręczając im świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Wychowankom przedszkola zostały wręczone dyplomy gratulacyjne i upominki będące nagrodą ukończenia zerówki. Nasi absolwenci także otrzymali pamiątki ukończenia szkoły podstawowej. Ponadto wszyscy uczniowie klasy trzeciej otrzymali książkę na pamiątkę zakończenia I etapu edukacyjnego. Pani dyrektor Ewa Ryś podziękowała wszystkim nauczycielom za trud  i wysiłek włożony w pracę nad kształtowaniem wiedzy i umiejętności uczniów w br. szkolnym. Na zakończenie życzyła wszystkim pracownikom i uczniom wspaniałej pogody i udanego, oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

galeria

 

20 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Dinolandia. Park ten powstał w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Nasi uczniowie weszli  do Jaskini Tajemnic. Jaskinia Tajemnic to miejsce przeznaczone tylko dla odważnych. Jej ciasne, kręte i dosyć ciemne korytarze doprowadziły zwiedzających do groty, w której uwięziony został młody dinozaur. Na ścianach jaskini można było znaleźć pradawne malowidła naskalne oraz odciski amonitów, trylobitów i innych stworzeń. Po Jaskini Tajemnic na młodych odkrywców czekał ukryty na plaży szkielet T.rexa.

6 czerwca 2011 roku w ramach „Dnia Szkoły bez przemocy” w naszej szkole został podsumowany całoroczny Program społeczny „Szkoła bez przemocy”. Przez cały rok szkolny 2010/2011 nauczyciele przeprowadzali zajęcia dotyczące zapobiegania agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży (wykorzystywano filmy, prezentacje multimedialne), wykonywane były gazetki informacyjne, pogadanki prowadzone między innymi przez przedstawicieli Policji na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, podczas zabaw, bezpieczeństwo na wsi. Odbyły się także zajęcia prowadzone przez Przedstawicieli Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – „Twórcze rozwiązywanie konfliktów”.

Więcej…

galeria

 

 

27 maja 2011 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się akademia z okazji Dnia Matki.  Od rana trwały ostatnie  przygotowania do tej wspaniałej uroczystości. Wreszcie próg przepięknie udekorowanej klasy przestąpiły Kochane Mamy. Rangę uroczystości podnosili zaproszeni goście: sołtys – Urszula Widenka oraz ksiądz Proboszcz - dr Henryk Rzega. Na początek popis swoich umiejętności przedstawiły przedszkolaki pod okiem Sabiny Mikołajczyk, następnie część wyreżyserowana przez Celinę Jurczyszyn i Janinę Titarenkow w której wystąpili uczniowie klas I – III. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali repertuar w języku angielskim i języku niemieckim  pod okiem Agnieszki Kornas - Zuber i Anieli Niziołek. Oprawą muzyczną zajęła się Joanna Maksymowicz. Mamy spoglądały na swoje pociechy z uśmiechem, a czasami z łezką rozrzewnienia. Do życzeń wszystkiego najlepszego dla Mam  przekazanych przez dzieci dołączyła dyrektor placówki Ewa Ryś. Po programie artystycznym Ewa Ryś przedstawiła sukcesy uczniów w bieżącym roku szkolnym. Podsumowano całoroczny konkurs SKO i konkursy ekologiczne - zbiórkę baterii i pustych tonerów.Zaprezentowała także uczniów, którzy swoimi wynikami w nauce i zachowaniu zasłużyli na umieszczenie na szkolnej galerii „Nasi Najlepsi”.

Więcej…

galeria

 

 

24 maja br. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy zawitał Deutsch Wagen. Nasza placówka zgłosiła chęć udziału w ogólnopolskim projekcie, którego celem jest promowanie nauki języka niemieckiego. Do naszej szkoły przedstawicielka Instytutu Goethego została zaproszona przez nauczycielkę języka niemieckiego – panią Anielę Niziołek.
Od 2009 roku po Polsce jeździ 5 charakterystycznych aut z logo Detsch Wagen. Brzeźnicę odwiedziła pani Małgorzata Urlich-Kornacka, która pokazała uczniom, że językiem niemieckim można się bawić. Zajęcia prowadzone przez moderatorkę to były animacje językowe, w których wykorzystano m.in. pacynki, puzzle czy instrumenty. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali drobne upominki za swoją pracę. Ta „żywa” lekcja na długo pozostanie w ich pamięci!

Wszystkim ludziom dobrego serca - rodzicom oraz przyjaciołom naszej placówki składamy gorące podziękowania za przekazany 1% podatku za rok 2009.

Dzięki Państwa pomocy uzyskaliśmy 505,70 zł.

Więcej artykułów…