20 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2007/2008. Na akademii wyróżniliśmy najlepszych uczniów naszej szkoły wręczając im świadectwa z wyróżnieniem, oraz nagrody książkowe. Wychowankom przedszkola zostały wręczone dyplomy gratulacyjne i upominki będące nagrodą ukończenia zerówki. Nasi absolwenci także otrzymali pamiątki ukończenia szkoły podstawowej. Ponadto wszyscy uczniowie klasy trzeciej otrzymali książkę na pamiątkę zakończenia I etapu edukacyjnego.

  Doceniono pracę uczniów na rzecz szkoły np. w bibliotece, czy w kółku historycznym. Nie zapomniano także o uczniach, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki, czy przeczytali najwięcej książek. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie nagrody ufundowanej przez Wójta Gminy Rudnik Alojzego Pieruszkę za najlepszy wynik sprawdzianu po klasie VI dla Małgorzaty Bajerskiej. Pani dyrektor Ewa Ryś podziękowała wszystkim nauczycielom za trud  i wysiłek włożony w pracę nad kształtowaniem wiedzy i umiejętności uczniów w br. szkolnym. Na zakończenie życzyła wszystkim pracownikom i uczniom wspaniałej pogody i udanego, oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

   17 czerwca 2008 r. udaliśmy na wycieczkę do „Świata marzeń” w Inwałdzie, gdzie bardzo miło spędziliśmy parę godzin. Najpierw obejrzeliśmy miniaturki najsławniejszych modeli architektonicznych z kraju i ze świata m. in. Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Tryumfalny, Sfinksa, Biały Dom. Prawie wszystkie miniaturki zostały zbudowane w skali 1:25. Na terenie parku znajduje się również największa w Europie miniaturka Placu Św. Piotra wraz z miniaturą Bazyliki Św. Piotra z Watykanu.

   Kolejnymi atrakcjami, które zadowoliły nasze dzieciaki był „Zielony labirynt” oraz „Mini Lunapark”. Pomimo niesprzyjającej aury atmosferycznej, zaliczyliśmy wycieczkę do udanych.17 czerwca 2008 r. udaliśmy na wycieczkę do „Świata marzeń” w Inwałdzie, gdzie bardzo miło spędziliśmy parę godzin. Najpierw obejrzeliśmy miniaturki najsławniejszych modeli architektonicznych z kraju i ze świata m. in. Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Tryumfalny, Sfinksa, Biały Dom. Prawie wszystkie miniaturki zostały zbudowane w skali 1:25. Na terenie parku znajduje się również największa w Europie miniaturka Placu Św. Piotra wraz z miniaturą Bazyliki Św. Piotra z Watykanu. Kolejnymi atrakcjami, które zadowoliły nasze dzieciaki był „Zielony labirynt” oraz „Mini Lunapark”. Pomimo niesprzyjającej aury atmosferycznej, zaliczyliśmy wycieczkę do udanych.

   Dnia 15 czerwca 2008 roku w Brzeźnicy odbył się festyn szkolny, który został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny. Został on poprzedzony wieloma godzinami przygotowań i ustaleń. W organizację aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna: nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. W trakcie spotkań ustalono harmonogram działań. Rodzice oraz nauczyciele podzielili się zadaniami. Mieliśmy wielkie obawy, że pogoda nie dopisze, ale aura nam sprzyjała i o godzinie 15:00 pani dyrektor Ewa Ryś uroczyście rozpoczęła festyn. Mieszkańcy wsi Brzeźnica docenili starania organizatorów i tłumnie przybyli na festyn.  Nie zabrakło również mieszkańców sąsiednich wsi.

Więcej…

   Dnia 02 czerwca 2008 r. odbyły się z okazji Dnia Dziecka wybory Miss i Mistera szkoły zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i panią Anielę Niziołek. W eliminacjach członkowie samorządu wyłonili 7 kandydatek i 8 kandydatów. Uczestnicy musieli sprostać wielu wymaganiom: zaprezentować się na wybiegu w stroju eleganckim, dokończyć zdania na temat swojej osoby, własnych poglądów i marzeń, zatańczyć w rytmie disco, zareklamować wybrany produkt oraz oczywiście przekonać paroma zdaniami jury, dlaczego właśnie oni powinni zostać wybrani. Zabawa była przednia! Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i poczuciem humoru.
   Po dwugodzinnych zmaganiach padł werdykt - Miss ZSP w Brzeźnicy w roku szkolnym 2007/2008 została Natalia Krybus, natomiast Misterem Jakub Antczak. Tytuł Wice-Miss zdobyła Justyna Macheta, Wice-Misterem został Arkadiusz Karasek. Jak na typowych wyborach nie zabrakło również Miss Publiczności - Anna Antczak oraz Mistera Publiczności - Patryk Depta.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wybory!
Image


28 maja 2008 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się akademia z okazji Dnia Matki.  Od rana trwały ostatnie  przygotowania do tej wspaniałej uroczystości. O godzinie 10 wreszcie nastąpił moment, w którym próg przepięknie udekorowanej klasy przestąpiły Kochane Mamy. Rangę uroczystości podnosili zaproszeni goście: ksiądz Proboszcz – dr H. Rzega, radna Brzeźnicy – Danuta Bajerska oraz  sołtys – Urszula Widenka.

Więcej…

"Bywało dawniej, przed laty,
Sypałem wiersze i kwiaty
Wszystkim dziewczatkom,
Bom myślał, o piękne panie,
Że kwiat lub słowo zostanie
Dla Was pamiątką."
Adam Asnyk

   Niezapomnianych wrażeń dostarczył program artystyczny przygotowany przez nauczycieli Grzegorza Ryczkowskiego oraz Marka Muszalika z okazji Dnia Kobiet. O kobietach małych i dużych pamiętały również nasze przedszkolaki.
   22 lutego br. w naszej placówce odbył się Dzień Kultury Chińskiej zorganizowany przez nauczycielkę historii Bożenę Herman-Nowak we współpracy z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Brafs". Celem spotkania było przybliżenie uczniom i nauczycielom kultury, historii oraz filozofii Państwa Środka o 1000-letniej tradycji, która tak bardzo rózni się od naszych słowiańskich korzeni i dla wielu z nas jest jeszcze zbyt odległa.

Pokaz

W trakcie prelekcji o kulturze chińskiej uczniowie mieli okazję  zapoznać się z technikami starochińskiej sztuki walki Wu-Shu. Prelegent zwracał szczególną uwagę na to że "kung-fu to sztuka, a nie przemoc", a najcenniejszą wartością jest życie. Sztuka ta uczy pozytywnego myślenia, trzeźwego patrzenia na świat, szacunku do drugiej osoby oraz tolerancji. Silniejszy jest ten, który ustępuje a nie ten, który atakuje.

Pokaz

Dzień ten dla naszych uczniów miał wiele zalet, przede wszystkim wzbudził zainteresowanie odmiennymi kulturami świata, zachęcił do uprawiania sportu oraz pokazał alternatywne formy spędzania wolnego czasu.

Pokaz
Więcej artykułów…