23 czerwca w Brzeźnicy odbyła się uroczystość poświęcenia młyna wodnego związanego z osobą Josefa von Eichendorffa. Gospodarzem uroczystości było Łubowickie Towarzystwo J. von Eichendorffa  wspierane przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, Starostwo Powiatu Raciborskiego oraz Urząd Gminy Rudnik.
   W trakcie uroczystości nie zabrakło występów najmłodszych dzieci z bilingualnego przedszkola w Brzeźnicy. Nasze przedszkolaki swoim występem podbiły serca zgromadzonych gości. Uczestnicy uroczystości nagrodzili dzieci gromkimi brawami nie ukrywając swego wzruszenia. Szkołę zaprezentowali Robert Krybus oraz Sara Plura recytując wiersze słynnego poety. Uczniowie Ci to zdobywcy I i II miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Rodzina w  twórczości Eichendorffa”. Ich występ spotkał się z aplauzem zgromadzonych gości.
  22 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2006/2007. Na uroczystej akademii wyróżniliśmy najlepszych uczniów naszej szkoły wręczając im świadectwa z wyróżnieniem, oraz nagrody książkowe. Wychowankom przedszkola zostały wręczone dyplomy gratulacyjne i upominki będące nagrodą ukończenia zerówki. Nasi absolwenci także otrzymali pamiątki ukończenia szkoły podstawowej. Już po raz drugi wszyscy uczniowie klasy trzeciej otrzymali książkę na pamiątkę zakończenia I etapu edukacyjnego. Doceniono także pracę uczniów na rzecz szkoły np. w bibliotece, czy w kółku historycznym. Nie zapomniano także o uczniach, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki, czy przeczytali najwięcej książek. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie nagrody ufundowanej przez Wójta Gminy Rudnik Alojzego Pieruszkę za najlepszy wynik sprawdzianu po klasie VI dla Daniela Kocura, oraz certyfikatów wyjazdu dla trzynastu uczniów – laureatów konkursu „Złota 40”.
   Pani dyrektor Ewa Ryś podziękowała wszystkim nauczycielom za trud  i wysiłek włożony w pracę nad kształtowaniem wiedzy i umiejętności uczniów w br. szkolnym.
Na zakończenie życzyła wszystkim pracownikom i uczniom wspaniałej pogody i udanego, oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.
   2 czerwca 2007 r., w pochmurną sobotę, uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy wzięli udział w corocznym Biegu Rudnickim. Bieg zorganizowany przez UKS „Zryw” Rudnik dostarczył wielu emocji. W tym roku pogoda była wymarzona do biegania – nie za gorąco i sucho, dlatego  zawodnicy okazali się niepokonani. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach nie zabrakło także Brzeźnicy.
Wśród najlepszych:
w kategorii przedszkole (dziewczynki)  IV miejsce zdobyła Małgosia Nowak;
w kategorii przedszkole (chłopcy)  IV miejsce zdobył Kiszka Michael, V miejsce zdobył Fitzon Adam;
w kategorii klas I – II (dziewczynki) III miejsce zdobyła Iwonka Fitzon;
w kategorii klas I – II (chłopcy)  I miejsce zdobył Adam Mraczny, III miejsce zdobył Arkadiusz Karasek;
w kategorii klas III – IV (chłopcy)  VI miejsce zdobył Adrian Krybus;
w kategorii klas V – VI (dziewczyny)  IV miejsce zdobyła Natalia Mraczny;
w kategorii klas V – VI (chłopcy)  I miejsce zdobył Daniel Kocur, V miejsce zdobył Robert Krybus, a VI – Mateusz Depta.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, a wszyscy zawodnicy okolicznościowe koszulki. Gratulujemy!!!

   25 maja 2007 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Od rana trwały ostatnie  przygotowania do tej wspaniałej uroczystości. I wreszcie nastąpił moment, w którym próg przepięknie udekorowanej klasy przestąpiły Kochane Mamy. Rangę uroczystości podnosili zaproszeni goście: radni Brzeźnicy – Danuta Bajerska oraz Hubert Skornia,  sołtys – Urszula Widenka oraz przedstawiciel Gminy Rudnik – Zygmunt Kandora.
   Program artystyczny podzielony został na trzy części: pierwsza część uroczystości, wyreżyserowana przez Celinę Jurczyszyn i Janinę Titarenkow w której wystąpili uczniowie klas I – III,  spotkała się z aplauzem publiczności, następna – to repertuar przedstawiony w języku niemieckim przez uczniów szkoły,  pod okiem Anieli Niziołek,  w trzeciej popis swoich umiejętności przedstawiły przedszkolaki pod okiem Lidii Dyrskiej.
   Mamy spoglądały na swoje pociechy z uśmiechem, a czasami z łezką rozrzewnienia. Do życzeń wszystkiego najlepszego dla Mam  przekazanych przez dzieci dołączyła dyrektor placówki Ewa Ryś. Po programie artystycznym Ewa Ryś przedstawiła sukcesy uczniów w bieżącym roku szkolnym. Zaprezentowała także uczniów, którzy swoimi wynikami w nauce i zachowaniu zasłużyli na umieszczenie na szkolnej galerii „Nasi Najlepsi”.
Wśród najlepszych znaleźli się:
Klasa I
Kamil Wiertelorz, Iwona Fitzon
Klasa III
Klaudia Wochnik, Joanna Fitzon, Justyna Macheta
Klasa IV
Elżbieta Konieczny, Agnieszka Widenka, Natalia Kłosek
Klasa V
Justyna Widenka, Małgorzata Bajerska, Dawid Wochnik

Galeria 2007

   Rodzice uczniów, którzy zajęli miejsce na szkolnej galerii zostali uhonorowani Listami Gratulacyjnymi, które wręczyli  Dyrektor Ewa Ryś, sołtys Urszula Widenka oraz radny Hubert Skornia. Po przecięciu wstęgi na szkolnej galerii wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

Galeria

   W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi przedszkolaki i uczniowie wspólnie z wychowawcami bawili się na zabawach karnawałowych. Bal karnawałowy w przedszkolu odwiedziły również dzieci z Brzeźnicy, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. O poczęstunek dla dzieci zadbali rodzice, którym serdecznie dziękujemy. Wszystkim życzymy udanych ferii, a uczniów zapraszamy do udziału w wyjazdach: do Szczyrku, Tarnowskich Gór oraz na lodowisko do Raciborza.

  Galeria


   24 stycznia 2007 r. w sali LKS "Dąb" Brzeźnica odbyła się szkolna uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Po raz pierwszy zaprosiliśmy babcie i dziadków nie tylko przedszkolaków i uczniów klas młodszych, ale także uczniów klas starszych. Taką możliwość dało nam udostępnienie sali przez Pana Huberta Skornię. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością ksiądz proboszcz Henryk Rzega, radny - Hubert Skornia oraz przewodnicząca DFK Brzeźnica - Stefania Kara. Nie zawiedli również główni goście, czyli babcie i dziadkowie.
  
   Na początku dyrektor Zespołu - Ewa Ryś serdecznie przywitała wszystkich obecnych i złożyła życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Babci i Dziadka. Również ksiądz proboszcz dołączył się do życzeń. Następnie oddaliśmy głos wnuczkom i wnukom, którzy poprzez wiersze, piosenki i taniec wyrażali swoją wdzięczność i miłość.
 
   Po programie artystycznym babcie oraz dziadkowie pośpiewali i potańczyli przy akordeonie. Gorące podziękowania składamy Panu H. Skorni - za salę, Panu M. Widence - za transport gości i uczniów. 
Przedszkolaki uczyły się piec pierniki i dekorowć stoły

Wigilia

Wigilia


Więcej…

Więcej artykułów…