galeria

k taniec 19 a

Dnia 23.05.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca i Piosenki, pt. „Bajkowa Kraina”. Na konkurs przybyły wszystkie przedszkola z naszej Gminy.

Tematyka tańca była dowolna. Każda grupa taneczna wykazała się oryginalnością i pomysłowością układów oraz różnorodnością stylów muzycznych i form tanecznych. Druga część konkursu to świat bajek w piosence. I znów uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie. Po podsumowaniu konkurecji okazało się, że wszystkie grupy zasłużyły na I miejsce. Każde przedszkole otrzymało dyplom oraz nagrody rzeczowe, a uczestnicy nagrody indywidualne. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Rudnik oraz dyrektor ZSP Brzeźnica.
Konkurs okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń oraz miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Gościem specjalnym na konkursie była Vivienne, która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach. Dzieci miały okazję posłuchać brzmienia skrzypiec, odgadując przy tym zagadki muzyczne, związane z tematem bajkowym. Nasze przedszkolaki umilały gościom przerwy między konkurecjami. Na przywitanie swoje umiejętności taneczno-wokalne przedstawiły najmłodsze dzieci oraz 5 i 6- latki w utworze „Pszczółka Maja – Taniec Mai”. Podczas kolejnej przerwy dzieci 5 i 6-letnie zaprezentowały swój układ taneczny w piosence „Toca, toca” oraz „Country Dance”. W organizację konkursu, przygotowanie dzieci oraz poszukiwanie dodatkowych sponsorów bardzo mocno zaangażowała się p. S. Sługa. Cała jej praca dała znakomite efekty, za co dziękujemy i gratulujemy!
E.R.