Sobota 16 września 2017r. w naszej szkole to szereg ciekawych inicjatyw. Uczniowie z opiekunami zorganizowali Dzień Sprzątania Świata. „Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji, a jej celami są zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). W związku z tym zorganizowano selektywną zbiórkę odpadów, odbył się apel, posprzątaliśmy naszą wieś. Na zakończenie dzięki Radzie Sołeckiej wsi Brzeźnica mogliśmy zintegrować się i dobrze bawić przy pieczeniu kiełbasek. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji szczególnie Radzie Sołeckiej!
Część naszych uczniów spędziła ten dzień trochę inaczej -  udział wzięli w XIII Zjeździe Misyjnym Dzieci, zorganizowanym w Nysie przez tamtejszą wspólnotę Werbistów  oraz referaty misyjne z Pieniężna i Nysy. Po Mszy św., uczniowie z opiekunami brali udział w spotkaniach w grupach i wspólnej zabawie. A wszystko pod hasłem “Idźcie i głoście” . XIII Zjazd Misyjny dzieci objął honorowym patronatem ks. bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Diecezji Opolskiej.
Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć na naszym Facebook`u!

E.R.